Honda’s tankstation voor thuis
Waterstof maken kun je zelf, zegt Honda, en daarom komt de fabrikant met een brandstofopwekker annex tankstation op zonne-energie voor thuisgebruik. Wie zijn FCX Clarity ’s nachts aan het station haakt, kan de volgende ochtend 50 tot 60 km rijden.

Follow up:
Erg veel waterstof produceert het station namelijk niet: 0,5 kg in acht uur. Voor langere afstanden moet een FCX-rijder toch echt bij een ‘fast filling station’ op bezoek. Het opwekken ervan kost echter alleen zonne-energie omdat er een paneel met 6 kW vermogen op is gemonteerd. Gebruikers kunnen dat paneel ook aansluiten op een ’smart grid’ waarbij zij overtollige zonnestroom kunnen teruggeven aan het net.

Honda bouwt al langer aan thuisvulstations voor auto’s met een brandstofcel. Normaal bestaat zo’n station uit een voorziening om het water te elektrolyseren, en een compressor om waterstof onder hoge druk uit te leveren. Die laatste functie is nu overgenomen door het elektrolyse-gedeelte, waardoor de dure compressor is komen te vervallen. Honda zegt echter niet wat de thuispomp kost.
Tags: Honda, Waterstofautos